“KARANLIĞA KARŞI BAŞKALDIRIDIR”

Tarih: 3 Kasım 2020 Salı 11:18

CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen de, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı yayınladığı mesaj ile kutlayarak, “29 Ekim 1923 karanlığa karşı başkaldırıdır. 29 Ekim 1923 ulusal onurdur. 29 Ekim 1923 sonu olmayan bir başlangıçtır” dedi.

Cumhuriyetin bize, dünya halklarının onurlu bir ferdi olma bilincini kazandırdığını vurgulayan Antmen, “Ancak, Cumhuriyet; demokrasiyi ve ulusal egemenliği içinde barındırdığı sürece fazilettir.

Bizler çocuklarımızın geleceği için bu kavramlara sahip çıkmalıyız. Hak ve hürriyetlerden mahrum kalan toplumların yaşamaya devam etmeleri mümkün değildir.

Bu sebepten, biz gelecek nesillerin en önemli görevi; Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve halkıyla bölünmezliğini savunmak, Atatürk ilke ve devrimlerini koruyup, kollamak olmalıdır. Atatürk’ün gösterdiği, ‘Çağdaş muasır medeniyetleri yakalama’ O’nun belirttiği gibi, ‘Bilim ve teknolojinin yol göstericiliğinde’ ulaşacağımıza inancımız tamdır.

Cumhuriyet, bizi millet olarak yıllardır bir arada tutan, toplumsal birlik, beraberlik ve toprak bütünlüğümüzü sağlayan en önemli kazanımdır.

İşte bu duygu ve düşüncelere en çok ihtiyacımız olan şu günlerde Cumhuriyete sahip çıkmak; ülkemize, vatanımıza, kardeşliğimize sahip çıkmaktır.

Cumhuriyetimiz tehdit altında olup, ülkemiz savaş ve ‘gericilik’ bataklığına çekilmek istenmektedir. Cumhuriyet düşmanlarına karşı, birleşmeli, laik, demokrasiye ve insan haklarına inanan, adaletin yılmaz savunucuları olarak çocuklarımızı Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda gelecek nesillere hazırlamalıyız.

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97. yıldönümüne erişmenin haklı gururunu ve mutluluğunu yaşadığımız bugünde, birlik ve beraberliğimizin timsali olan Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve saygıyla anar,  tüm milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı kutlarım” dedi. 


Etiket:


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 

 
 
  
 

 

GÜNDEM MERSİN | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. gundemmersin.com © Copyright 2021 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA