image HABİB DEMİR
KUTSAL ANNELER

Yazı Tarihi : 3.11.2020
 E-Mail :

 

Anneler günü anneleri anmak, onurlandırmak gayesiyle kutlanan bir gündür. Mayıs ayının 2. pazarında (9 Mayıs) kutladığımız en anlamlı gün bence "Anneler Günü"dür…
 
Sevgi ve minnettarlığımızı 9 Mayıs’ta annelere ayırdık.Bir buket çiçekle de olsa dahi gönüllerini almak, ellerinden öpmek , bir tatlı söz  onlara yeterde artar da.. Ramazan bayramı gibi buruk geçen dini bayramımız gibi anneler günüde maalesef buruk geçti. İllet mikrop yüzünden Mayıs ayına ben "buruk Mayıs" desem yeridir. İletişimle ancak irtibat sağlayıp gönül aldık. Ben de zaten öğle yaptım.. Aslında her gün anneler. günüdür. Haklarını bir kez daha ödeyemeyeceğimiz eli öpülesi analar.. Her zaman ihtiyacımız olan annelerimiz için sevgidir, saygıdır, bağlılıktır. Anneler İlham kaynağımızdır. Başta şehit anneleri olmak üzere tüm annelerin günü kutlu olsun.
 
GAZZE YANIYOR!..
15 yıldır İsrail'in işgali altındaki Filistin kan ağlıyor. Dünyanın gözü;  bölgede yaşanan vahşet ve katliamlarda.2014’den bu yana en kanlı kapsamlı saldırı. Gazze şeridindeki hedefler kara ve havadan vuruluyor. Ne ateşkes çağrıları nede umurunda mı dünya kasıp kavuruyor. Batı desteğiyle daha da zevk alır hale geldiler. Batının islama bakışı değişmediğinden her tür yardım kendilerine sunuluyor bombala bombala yok olma  tehlikesi, ateş çemberi içerisindeler.. Abluka altındaki Filistin’de en fazla yaşları küçük, acıları büyük olan mahsun çocuklar etkileniyor. Feryat ve gözyaşları yüreklerimizi dağladı.
Bir SADDAM, bir KADDAFİ onların adeta korkulu rüyasıydı. ABD’ye kafa tutan devlet adamları, asker yine ABD’nin siyonist baskılarına daha fazla direnemiyor yok edilip gittler. Ölümleri de feci oldu hem de kendi halkı tarafından. Bunları da unutmadık tabi.Filistin'deki direniş grupları karşı saldırıya  geçse de cılız kalıyor. Mescid i AKSA ya yapılan cami çıkışı bomba atmalar, adeta islama karşı bir savaştı.. Bayram namazını Mescid i AKSA'da kılınan 100 bin insan lanet okudu, dış ülkelerdeki müslümanlar protesto ederken  biz de ilk adımları atan ilk ülke olduk.10 Mayıs dünya tarihine kara leke olarak geçti. 100'den fazla ölü yüzlerce yaralı. İnsani yardımlarında önü kesildiği gibi zehirli gaz kullanımı plastik mermiler hala  sıkılıyor.
Gazze kan kokuyor. Allah yardımcıları olsun derken Tarihten de önemli bir hatırlatma yapmadan geçemeyeceğim. Arapların biz Türklere karşı yapmış olduğu asır öncesi katliamı unutmadık hatırlatmak isterim.30 bin atamız hunharca öldürüldü, içleri yarıldı 100 dirheme kafaları kesildi. Acaba diyorum ki yaptıklarının cezasını evlatları ve torunları  çekiyorlar  ve çekeceklerde.. Ama dediğim gibi olan masum yavrulara oluyor.
Ne Şam'ın şekeri, ne Arabın yüzü atasözü sitemimi adeta kanıtlıyor. Batı ajansları örtbas ediyor. Barıış, çözüm adımlarımız sürüyor. Lakin ne kadar kınama, beyanat verilse ki bende kınadım paylaşım yaptım NAFİLE. İslam birliği yok ki, anca biz bizi avutuyoruz.
 
AH KORON, VAH KORONA...
Bir küçücük mikropcuk adeta dünyayı salladı, silkeledi. Alınan önlemler sayesinde şiddeti azaltırken ülke olarak kısıtlamaya gidildi. Hatta uzatarak meyvesini almaya vaka sayılarının düşmesiyle nefes aldık. Biz gene maske mesafe,  temizlik kurallarına uyalım. İş dünyası alt üst oldu. Binlerce kişi işinden gücünden oldu. Olumlu gelişmeleri yakından takip ederek dünyaya kök söktüren bu illetten inşallah kurtulalım. Dua en iyi recetedir. Alınan tedbirler ile takdir yaratanın tedbir bizlerin olsun.
Buruk geçen Mayıs ayının bilançosu hayli kabarık. Dünyada ve ülkemizden benden bu kadar. Bir diğer milli bayram geliyor bakalım 19 Mayıs’ta neler olacak, neler yaşanacak?
 
Kalın sağlıcakla...


  YORUM YAZ
 
Adınız Soyadınız
 
Yorumunuz
 
 
 

 
 
  
 

 

GÜNDEM MERSİN | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. gundemmersin.com © Copyright 2024 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA